Egy cipősdoboznyi szeretet

Iskolánk idén először csatlakozott az Egy cipősdoboznyi szeretet elnevezésű jótékonysági akcióhoz, hogy egy kis örömet, boldogságot tudjon okozni azoknak a gyerekeknek, akiknek nem telhet olyan meghitt és családias légkörben az ünnep, mint a suli legtöbb tanulójának.

A Szent Lukács Görögkatolikus Szeretetszolgálat részére ajánlottak fel diákjaink általunk megunt, illetve nem használt játékokat, könyveket, olyan apró dolgokat, amelyek számunkra már nélkülözhetők, mégis sok, körülbelül 700 gyermek arcára csalhat mosolyt.

Iskolánk tanulói, aktívan vettek részt a kezdeményezésben, ugyanis több mint 163 doboznyi ajándék gyűlt össze egy hét alatt. Az akció egyben egy verseny is volt, hiszen a legtöbb csomagot felajánló osztályok ajándékot kaptak:  3. helyezett a 9. kny lett, akik 29 db ajándékot gyűjtöttek 2. helyen a 9.c osztály 32 doboznyi ajándékkal, első helyen pedig a 10. a osztályt végzett, akik 20 fős osztálylétszámmal 30 dobozzal járultak hozzá a mások ünnepének szebbétételéhez.

Szilágyi Vivien

_MG_5637

Comments are closed.