Ballagás

13Nap 02Óra 13Perc 52mp

Húsvéti lelki nap

Húsvéti lelki napunk alkalmából idén dr. Papp Tibor főhelynök és Kicsák János nagydobosi parókus atyák tartanak előadást diákjainknak.

Dolgozóink lelki napján Mosolygó Tibor a Máriapócsi Lelkigyakorlatos- és Zarándokház lelki vezetője tartott izgalmas, saját tapasztalatokkal átszőtt előadást.

Országos Színháztörténeti Verseny eredmények

2019. március 29.
Színháztörténet teszt és az improvizációs feladatok összesített eredménye:

1. helyezett: Korányi 12.D, Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola Gimnázium és Kollégium, Nagykálló
2. helyezett: Júliák, Nemes Nagy Ágnes Művészeti Szakgimnázium, Budapest
3. helyezett: Zsöllye, Vásárhelyi László Alapfokú Művészeti Iskola, Nyíregyháza

„Pályamunka”- eredmények

1. helyezett: Alacarte (Chowaniecz: Gardénia) -Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Nagykálló
2. helyezett: Színjátszó-Sokk (Balladák)-Vásárhelyi László Alapfokú Művészeti Iskola, Nyíregyháza
3. helyezett: Zsöllye Színkör (Tasnádi István: Hullám) -Vásárhelyi László Alapfokú Művészeti Iskola, Nyíregyháza

2019. március 30-31.
Észak-Alföldi Regionális Diákszínjátszó Találkozó kísérő rendezvényeinek eredménye

„Visszajátszás”

1. helyezett: Nemes Nagy Ágnes Művészeti Szakgimnázium, Budapest: Tengerjáró a zöld kékségben című előadás kapcsán
2. helyezett: Korányi 9.D-Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Nagykálló: Shakespeare: Rómeó és Júlia című előadás kapcsán (Budapest)
3. helyezett: Zsöllye Színkör- Vásárhelyi László Alapfokú Művészeti Iskola, a Révparti című előadás kapcsán

„Plakátdemonstráció”

1.helyezett: ZIG-KIMI 11.évf. Zrínyi Ilona Gimnázium, Miskolc- A Tenger egybegyúrva a Nappal című előadás kapcsán
2.helyezett: Korányi 9.D -Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Nagykálló, a Hullám című előadás kapcsán
3. helyezett: Korányi 11.D -Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Nagykálló a Gardénia című előadás kapcsán

AZ ÉSZAK-ALFÖLDI REGIONÁLIS DIÁKSZÍNJÁTSZÓ TALÁLKOZÓ 2019 EREDMÉNYEI

Arany minősítések

Asszonyállat – Korányi 9.D, Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Nagykálló
Rendező: Vona Éva
Mozgás: Demarcsek Dániel

Az előadás meghívást kapott az Országos Diákszínjátszó Találkozóra, Gyomaendrődre.

Hol volt, hol nem… – Korányi 11-12.D, Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Nagykálló
Rendező: Demarcsek Zsuzsa
Koreográfus: Demarcsek Dániel
Zene: Lajtorjás Banda

Ezüst minősítések

Sartre: Zárt tárgyalás – Korányi-12.D, Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Nagykálló
Rendező: Vona Éva

Chowaniecz: Gardénia – Alacarte, Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Nagykálló, Vásárhelyi László Alapfokú Művészeti Iskola, Nyíregyháza
Rendező: Mendler Mónika

Shakespeare: És Rómeó és Júlia, avagy lehetsz király – Korányi-11.D, Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Nagykálló
Rendező: Vona Éva
Zene: Czérna Kornélia
Mozgás Nagyidai Gergő

Bronz minősítések

Arzén Konc Lénia: A Tenger egybegyúrva a Nappal – Mi magunk, Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Nagykálló, Vásárhelyi László Alapfokú Művészeti Iskola, Nyíregyháza
Rendező: Vona Éva, Czérna Kornélia

Különdíjak

Szép Evelin – színészi munkájáért minden előadásban – Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Nagykálló
Darai Hajnalka – színészi alakításáért a Hol volt, nem című darabban – Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Nagykálló
Nagy Dávid – színészi munkájáért minden előadásban – Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Nagykálló
Páll Klára – Legjobb női alakítás díja + meghívás a nyári táborba – Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Nagykálló